خبرهای ویژه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۴:۵۳

 26 بازدید

اخذ مالیات از خانه‌های خالی بخش خصوصی را از ساخت وساز عقب می‌راند/تسهیلات ۱۲۰ میلیونی مردم را در حاشیه شهرها خانه‌دار می‌کند

افزايش تسهيلات بافت فرسوده/دريافت ماليات از خانه های خالی لوكس /كمبود مسكن برای زوج های جوان/عدم تامين مبلغ تسهيلات فعلی حتی برای اجاره ملك / حذف سودهای ربوی

اخذ مالیات از خانه‌های خالی بخش خصوصی را از ساخت وساز عقب می‌راند/تسهیلات ۱۲۰ میلیونی مردم را در حاشیه شهرها خانه‌دار می‌کند

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی مهندس  حسن خسته بند به نقل از خبرگزاری خانه ملت، وی با تاکید بر اینکه اخذ مالیات از خانه های خالی در شرایط فعلی به صلاح نیست، گفت: باید به گونه ای عمل کنیم که بخش خصوصی وارد عرصه ساخت و ساز شود به ویژه ساخت خانه هایی با زیربنای زیر ۱۰۰ متر تا به این ترتیب کمبود واحد مسکونی جبران شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید کمبود مسکن به ویژه برای زوج های جوان و افرادی با درآمدهای پایین حل شود، افزود: در صورتی که شرایط برای حضور بخش خصوصی در عرصه ساخت و ساز فراهم شود افراد توانایی خرید مسکن با دریافت وام را نیز پیدا خواهند کرد.

ضرورت پرداخت مالیات از سوی خانه های خالی لوکس

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اخذ مالیات از خانه های خالی تنها مختص خانه‌های بالای ۲۰۰ متر و به نوعی املاک لوکس شود.

خسته‌بند با اشاره به نحوه تسهیلات دهی بانک ها در حوزه مسکن، گفت: تسهیلات مسکن باید در بافت‌های فرسوده ارایه شود تا به این ترتیب ساخت وساز در این مناطق رونق پیدا کند.

وی با یادآوری برخی اظهارنظرها در خصوص اینکه تسهیلات دهی بانک ها در حوزه مسکن ۸۰ درصد قیمت خانه را شامل می شود، افزود: با فرض دریافت ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات در تهران که نه، حتی در شهرهای کوچک هم نمی توان اقدام به خرید خانه ‌ای در حدود ۸۰ یا ۱۰۰ متری کرد.

تسهیلات بافت فرسوده باید افزایش یابد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت افزایش رقم تسهیلات برای تزریق در بافت فرسوده، گفت: متاسفانه تسهیلات دهی در کشور با یک نسخه یکسان صورت گرفته که این خود عامل عدم توفیق این سیاست در بسیاری از استان ها بوده است.

وی ادامه داد: باید برای هر استانی نسخه جداگانه‌ای از حیث ساماندهی بازار مسکن ونوشته شود البته شاید چند استان شرایط مشابه با یکدیگر داشته باشند اما با این حال نیازمند برنامه متمایز از یکدیگر هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هر نوع اقدامی در بازار مسکن باید با اخذ مشورت از دستگاه های مربوطه صورت بگیرد تا به این ترتیب بهتریت نتیجه در اقتصاد کشور متصور باشد./دسته بندی : اخبار , اخبار کشوری , اخبار مجلس , تازه ترین اخبار1 , دسته‌بندی نشده , مصاحبه ها
ارسال دیدگاه