خبرهای ویژه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۹:۲۱

 46 بازدید

در نشست شورای برنامه ريزی استان با دكتر نوبخت:

خط ريلی انزلی توجيه راه آهن خط شمال است

خط ريلی انزلي توجيه راه آهن خط شمال است/ اشتغال جوانان با سوادترين شهر گيلان از بزرگترين دغدغه های خانواده ها و مسئولين انزلي است / حمايت از منافع اقشار زحمت كش صياد و ناجيان غريق بايد از اولويت های دولت باشد

خط ريلی انزلی توجيه راه آهن خط شمال است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس حسن خسته بند؛ امروز نماینده مردم انزلی در جلسه شورای برنامه ريزی استان به ریاست دکتر نوبخت به بررسی مشکلات حوزه انتخابیه خود و مسائل استان پرداخت .

مهندس خسته بند با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر وضعیت معاش و سلامت مردم، به مشکلات عدیده در حوزه سلامت استان، بدهی دانشگاه علوم پزشکی به بیمارستان ها و جامعه پزشکی و پرستاری اشاره کرد و در خصوص این مشکل پیشنهاد یک جلسه فوری با معاون رییس جمهور از جانب ایشان مطرح گردید.

وی در خصوص طرح های نجات تالاب انزلی گفت: درد تالاب انزلی با این مبالغ اندک قابل درمان نیست و برای نجات این تالاب بین المللی قبل از اینکه ارومیه ای دیگر شود، دولت باید اعتبارات بیشتری را اختصاص دهد. ایشان تامین بودجه برای تکمیل دو تصفیه خانه انزلی و غازیان را یکی از راههای نجات این تالاب بین المللی از مرگ عنوان کرد و افزود: نجات تالاب بزرگ انزلی انتظار همه مردم گیلان از جناب دکتر نوبخت می باشد.

مهندس خسته بند در خصوص راه آهن قزوین،رشت،انزلی اظهار داشتند: این راه آهن بدون گذر از شهر توریستی، ساحلی،تجاری انزلی بر اساس مصوبات قانونی هیچ توجیه اقتصادی و منافع مالی ندارد و انتظار می رود دولت سریعتر نسبت به تکمیل خط ریلی انزلی از اعتبارات ملی و یا بخش خصوصی خارجی که اعلام آمادگی نموده اند استفاده نماید.

نماینده مردم انزلی در مجلس با توجه به بیکاری قشر تحصیل کرده شهرستان انزلی، بزرگترین دغدغه خانواده ها و مسئولین را حل معضل بیکاری جوانان شهرستان بویژه قشر تحصیل کرده عنوان کرد و برای حل این مشکل حمایت همه جانبه دولت را خواستار شد.

وی در خصوص حمایت از طرح های اشتغالزایی به افزایش اعتبار وام پرورش ماهی در قفس اشاره کرد و حمایت در این خصوص را از نقاط روشن اشتغال استان دانست.

مهندس خسته بند با توجه به نیاز انزلی به عنوان یک شهر توریستی به تکمیل کنار گذر و تعریض و چهار بانده کردن جاده بشمن انزلی به سمت رضوان شهر، از رئیس سازمان برنامه و بودجه افزایش اعتبارات در این بخش را خواستار شد.

درخواست تامین اعتبار برای تکمیل گلزار شهدای عالیقدر هشت سال دفاع مقدس شهرستان بندرانزلی، پرداخت بدهی استانداری به ناجیان غریق زحمتکش و پیگیری کسر ۱۰درصد صیادان پره از دیگر مسایلی بود که امروز نماینده مردم بندرانزلی در جلسه شورای برنامه ريزی با دکتر نوبخت مطرح نمودند.دسته بندی : اخبار , اخبار شهرستان , تازه ترین اخبار1 , دسته‌بندی نشده
ارسال دیدگاه