خبرهای ویژه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۵

 14 بازدید

تصویب لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر

با رأی موافق نمایندگان صورت گرفت؛ نمایندگان مردم در خانه ملت لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر را تصویب کردند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني مهندس حسن خسته بند به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۸ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی، […]

تصویب لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر

201611107620415438_Orig

با رأی موافق نمایندگان صورت گرفت؛

نمایندگان مردم در خانه ملت لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر را تصویب کردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مهندس حسن خسته بند به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۸ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر با لایحه مذکور ۱۲۲ رأی موافق، ۶رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده واحده لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر آمده است: موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر مشتمل بر یک مقدمه و ۲۲ ماده ون اجازه مبادله اسناد آن نیز داده شده است.

تبصره- رعایت قوانین جمهوری اسلامی در اجرای لایحه مذکور الزامی است.

لازم به ذکر است لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر به منظور مدیریت بحران‌های طبیعی و پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر در زمینه امکانات حمل و نقل، تجهیزات امداد و نجات، ساماندهی آموزش‌های مردمی، تربیت و ارتقای سطح دانش کارشناسان و مدیران کشور، افزایش سطح همکاری‌های بین‌المللی و آمادگی برای پاسخگویی و واکنش سریع و موثر به حوادث احتمالی با همکاری کشورهای همسایه است.دسته بندی : اخبار , اخبار کشوری , اخبار مجلس , تازه ترین اخبار1
ارسال دیدگاه