خبرهای ویژه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ - ۵:۴۹

 17 بازدید

سرمایه‌گذاری اصلی شهرداری‌ها پرداختن به امور فرهنگی است

سرمایه‌گذاری اصلی شهرداری‌ها پرداختن به امور فرهنگی جامعه است نه عمران/ اعتبارات فعلی فرهنگ پاسخگوی شبیخون دشمن نیست حسن خسته بند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرانزلی با انتقاد از دولت مبنی بر اینکه نسبت به فرهنگ سرمایه‌گذاری‌های لازم صورت نمی‌گیرد، اظهار کرد: از صداوسیما گرفته تا سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های […]

سرمایه‌گذاری اصلی شهرداری‌ها پرداختن به امور فرهنگی است
مهندس حسن خسته بندسرمایه‌گذاری اصلی شهرداری‌ها پرداختن به امور فرهنگی جامعه است نه عمران/ اعتبارات فعلی فرهنگ پاسخگوی شبیخون دشمن نیست

حسن خسته بند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرانزلی با انتقاد از دولت مبنی بر اینکه نسبت به فرهنگ سرمایه‌گذاری‌های لازم صورت نمی‌گیرد، اظهار کرد: از صداوسیما گرفته تا سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های متولی فرهنگی در کشور نسبت به فرهنگ بی‌توجه هستند.

وی بابیان اینکه اگر به اعتبارات دستگاه‌های متولی فرهنگ در کشور توجه شود خواهید دید که در مضیقه کار فرهنگی صورت می‌گیرد، افزود: در مقابل کشورهای استکباری و غربی که هزینه‌های هنگفتی برای ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی هزینه می‌کنند ما کاملاً بی‌توجه هستیم.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه اعتبارات فرهنگی فعلی پاسخگوی شبیخون فرهنگی دشمن که مدنظر رهبری است، نیست، گفت: سال‌ها است که مقام معظم رهبری نسبت به شبیخون فرهنگی هشدار می‌دهد اما فقط در این راستا گوش شنوا داشته‌ایم اما در عمل دستمان خالی بوده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مدیران ما در شهرداری‌ها و درسایر ارگان‌ها وضعیت خوبی در باب اعتبارات فرهنگی نداشته‌اند و تنها توانسته‌اند حقوق پرسنل خود را بدهند.

خسته بند با اعلام اینکه بسیاری از شهرداری‌ها در کشور هستند که حقوق معوقه دارند و مزایا و حق مأموریتشان پرداخت نمی‌شود، تصریح کرد: در شرایطی که رکود در شهرداری‌ها حاکم است به‌ویژه رکود ساخت‌وساز که اکنون در کشور خود را به‌شدت نشان می‌دهد، شهرداری‌ها نتوانسته‌اند خود را در موارد فرهنگی نشان دهند و این مهم تنها در چند شهر بزرگ نظیر تهران، مشهد، شیراز و اصفهان تا حدودی توانسته رقم بخورد.

وی با تأکید بر این نکته که در مقایسه با هجمه‌های فرهنگی به کشور فاصله‌های زیادی در مقابله آن وجود دارد و اعتبارات شهرداری‌ها در این مورد بسیار ناچیز است، گفت: هرکسی که در نظام جمهوری اسلامی ایران دارای تریبون است و می‌تواند در نشر و اشاعه فرهنگی تلاش کند باید در این راستا پیش‌قدم شود.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سرمایه‌های ما در شهرداری‌ها تنها ساخت‌وساز نیست بلکه سرمایه‌گذاری اصلی در شهرداری‌ها پرداختن به امور فرهنگی جامعه است، افزود: ما در پرداختن به سرمایه‌های اصلی جامعه که جوان‌ها هستند بی‌خیال هستیم درحالی‌که دشمن‌روی سرمایه‌های ما حساب بازکرده و روی آن‌ها در حال کار کردن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد نهادی‌های فرهنگی ازجمله شهرداری‌ها گفت: متأسفانه قشر فرهنگی و روحانی ما که در پیدایش انقلاب نقش‌آفرین و پیشرو بودند در بعد از انقلاب نسبت به آن‌ها کم‌توجه شده‌ایم که این مورد مستلزم توجه و اهتمام بیشتر است.

خسته بند بابیان اینکه رسانه‌ها باید عقب‌افتادگی‌ها موجود در عرصه فرهنگی را پیوسته گوشزد کنند تا مسئولین بتوانند اغفال از سال‌ها برجای‌مانده را جبران کنند، تصریح کرد: نیروهای فرهنگی در کشور به‌اندازه کافی وجود دارد اما اعتباری که نیرو بتواند استعداد فرهنگی خود را در جامعه گسیل دهد وجود ندارد.دسته بندی : اخبار , اخبار شهرستان , مصاحبه ها
ارسال دیدگاه